Zakres obsługi rozliczeń projektu unijnego

Usługi w zakresie rozliczania projektów wsółfinansowanych ze środków UE

Biuro Rachunkowe EM-KA oferuje usługi w zakresie kompletnego rozliczania projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej, tj.:

 • sporządzanie wniosków o płatność zaliczkową
 • sporządzanie wniosków o płatność pośrednią
 • przygotowywanie opisu dokumentów księgowych niezbędnych do rozliczenia projektu
 • przygotowywanie pomocniczego zestawienia finansowego
 • przygotowywanie oświadczeń, wyjaśnień i uzupełnień do wniosków
 • utrzymywanie kontaktów z instytucją rozliczającą
 • prowadzenie wszelkiej niezbędnej korespondencji i uzyskiwanie wymaganych zaświadczeń
 • pomoc w przygotowywaniu zmian do harmonogramu rzeczowo-finansowego
 • kserowanie dokumentów, oprawa i dostarczanie wniosku do instytucji rozliczającej
 • monitorowanie rozliczeń prowadzonych projektów

Przygotowywanie wniosków o płatność w Generatorze Wniosków

Istotnym elementem rozliczenia projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej jest przygotowanie tzw. wniosku o płatność w Generatorze Wniosków.

Przy dużych projektach proces ten potrafi być dość pracochłonny i rozciągnięty w czasie, stąd szczególnie ważne jest jego precyzyjne przygotowanie i znajomość szczegółowych wymagań instytucji rozliczającej projekt, tak aby uniknąć odwlekających płatność poprawek. Z naszego doświadczenia wynika, że wymagania te są sformalizowane, istotne staje się więc odpowiednie planowanie na każdym etapie realizacji projektu, jeszcze przed jego rozliczeniem.

Jeżeli cenicie sobie Państwo swój czas i wolicie poświęcić go raczej na rozwój biznesu, niż na kwestie rachunkowo-rozliczeniowe, zlećcie te rozliczenia naszemu Biuru Rachunowemu. Prawidłowe rozliczenie projektu stanowi klucz do sukcesu całego przedsięwzięcia. W związku z powyższym oferujemy Państwu profesjonalną obsługę na poziomie raportowania i rozliczenia dotacji z funduszy europejskich.

Dzięki doświadczeniu naszych pracowników oraz biegłej znajomości procedur sporządzimy dla Państwa m.in. wnioski o płatność wraz z częścią sprawozdawczą, pomożemy w procesie realizacji wskaźników w odniesieniu do zapisów zawartych we wniosku oraz przygotujemy inne niezbędne dokumenty dla prawidłowego rozliczenia dotacji.

Podpisanie umowy o dofinansowanie stanowi 5 % sukcesu, 95 % sukcesu stanowi skuteczne rozliczenie dotacji.

 • Składanie wniosków o dofinansowanie z Projektów unijnych

  W przypadku kiedy jako przedsiębiorcy zamierzacie Państwo wystąpić o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej, niezbędne okazuje się złożenie wniosku i przygotowanie odpowiednich wniosków. Najlepszym rozwiązaniem jest zatem zwrócić się do profesjonalnego biura rachunkowego.

  W naszym Biurze Rachunkowym prowadzimy nie tylko usługę rozliczenia złożonego projektu, ale i przez cały czas jego trwania będziemy monitorować jego bieżący stan realizacji. Warto się bliżej zainteresować możliwościami jakie otwiera Unia Europejska.

 • Rozliczanie projektów finansowanych ze środków UNijnych

  Biuro Rachunkowe EM-KA w Szczecinie w ramach swojej oferty świadczy usługę rozliczania projektów dla firm korzystających z dofinansowania ze środków Unii Europejskiej. Zapewniamy profesjonalne i fachowe sporządzenie rozliczeń projektów finansowanych ze środków unijnych.

  W zakres tych czynności wchodzą między innymi: sporządzanie wniosków o zaliczkę lub płatność pośrednią, przygotowanie opisu dokumentów księgowych, przygotowywanie zmian, wyjaśnień i uzupełnień do realizowanych projektów, utrzymywanie kontaktów z zewnętrzną instytucją rozliczającą.

 • Monitorowanie rozliczeń projektów UE

  Jeżeli korzystają Państwo z dotacji z funduszy Unii Europejskiej, dobrze jest zlecić sprawdzonym profesjonalistom rzetelne bieżące monitorowanie całości realizowanego projektu. W ramach naszych usług Biuro Rachunkowe EM-KA podejmuje się bieżacego nadzoru nad rozliczeniami projektów finansowanych ze środków UE.

  Do podstawowych celów monitoringu należą: zagwarantowanie realizacji projektu zgodnie z przyjętym planem, wykrywanie i korekta ewentualnych uchybień, sprawozdawczość z procesu realizacji projektu, kontrola jakości wykonywanego projektu oraz możliwie szybkie wprowadzanie do niego niezbędnych korekt i zmian.

Prowadzenie księgowości

Nasze Biuro Rachunkowe oferuje prowadzenie różnorodnych form księgowości, dostosowanych do indywidualnych potrzeb naszych Klientów.

Rozliczenia kadrowo-płacowe

W Biurze Rachunkowym EM-KA możecie Państwo skorzystać z usług doświadczonych księgowych zajmujących się kadrami i płacami.

Pozostałe usługi

Prowadzimy obsługę rozliczeń projektów unijnych, rozliczamy PIT i opłaty środowiskowe oraz pomagamy założyć działalność gospodarczą.