Projekty unijne

Fundusze unijne i jak je pozyskać?

Fundusze strukturalne należące do środków Unii Europejskiej to instrumenty o charakterze finansowym. Ich zadaniem jest przede wszystkim wywieranie wpływu na gospodarkę państw należących do Wspólnoty. Biorąc za cel modernizację i restrukturyzację gospodarek, prowadzą do wyrównania poziomu oraz związanej z tym pełnej integracji.

Polska do Unii Europejskiej należy od maja 2004 roku. Fakt ten daje wiele nowych możliwości rozwoju. Przede wszystkim pozwala na rozwój wszystkich planów osób, które zamierzają starać się o dofinansowanie. Przyznane środki pomagają zrealizować upragnione cele, w tym otworzyć własny biznes.

Dofinansowanie szansą na rozwój

Warto w tym miejscu nadmienić, że środki z funduszy UE są nie tylko przeznaczane na rozwój przedsiębiorstw. Wspomagają także i inne dziedziny gospodarki. Dotyczy to rolników oraz małych przedsiębiorców. Analogicznie szansę na rozwój otrzymują instytucje pozapaństwowe (fundacje i stowarzyszenia). 

Fundusze unijne zwane także funduszami strukturalnymi to najistotniejsze instrumenty finansowe, jakimi posługuje się Unia Europejska. Dają one wszystkim państwom należącym do Wspólnoty możliwość takiego samego rozwoju.

Najczęściej fundusze strukturalne dotyczą inwestycji lub wdrażania planów wieloletnich. Aby pozyskać fundusze unijne należy we wskazanych komórkach złożyć niezbędne dokumenty. Najważniejsze z nich to: biznesplan, dokumenty programowe, wniosek o dofinansowanie.

 • Składanie wniosków o dofinansowanie z Projektów unijnych

  W przypadku kiedy jako przedsiębiorcy zamierzacie Państwo wystąpić o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej, niezbędne okazuje się złożenie wniosku i przygotowanie odpowiednich wniosków. Najlepszym rozwiązaniem jest zatem zwrócić się do profesjonalnego biura rachunkowego.

  W naszym Biurze Rachunkowym prowadzimy nie tylko usługę rozliczenia złożonego projektu, ale i przez cały czas jego trwania będziemy monitorować jego bieżący stan realizacji. Warto się bliżej zainteresować możliwościami jakie otwiera Unia Europejska.

 • Rozliczanie projektów finansowanych ze środków UNijnych

  Biuro Rachunkowe EM-KA w Szczecinie w ramach swojej oferty świadczy usługę rozliczania projektów dla firm korzystających z dofinansowania ze środków Unii Europejskiej. Zapewniamy profesjonalne i fachowe sporządzenie rozliczeń projektów finansowanych ze środków unijnych.

  W zakres tych czynności wchodzą między innymi: sporządzanie wniosków o zaliczkę lub płatność pośrednią, przygotowanie opisu dokumentów księgowych, przygotowywanie zmian, wyjaśnień i uzupełnień do realizowanych projektów, utrzymywanie kontaktów z zewnętrzną instytucją rozliczającą.

 • Monitorowanie rozliczeń projektów UE

  Jeżeli korzystają Państwo z dotacji z funduszy Unii Europejskiej, dobrze jest zlecić sprawdzonym profesjonalistom rzetelne bieżące monitorowanie całości realizowanego projektu. W ramach naszych usług Biuro Rachunkowe EM-KA podejmuje się bieżacego nadzoru nad rozliczeniami projektów finansowanych ze środków UE.

  Do podstawowych celów monitoringu należą: zagwarantowanie realizacji projektu zgodnie z przyjętym planem, wykrywanie i korekta ewentualnych uchybień, sprawozdawczość z procesu realizacji projektu, kontrola jakości wykonywanego projektu oraz możliwie szybkie wprowadzanie do niego niezbędnych korekt i zmian.

Prowadzenie księgowości

Nasze Biuro Rachunkowe oferuje prowadzenie różnorodnych form księgowości, dostosowanych do indywidualnych potrzeb naszych Klientów.

Rozliczenia kadrowo-płacowe

W Biurze Rachunkowym EM-KA możecie Państwo skorzystać z usług doświadczonych księgowych zajmujących się kadrami i płacami.

Pozostałe usługi

Prowadzimy obsługę rozliczeń projektów unijnych, rozliczamy PIT i opłaty środowiskowe oraz pomagamy założyć działalność gospodarczą.